PROLONGATY MIEJSC NA CMENTARZU

Zgodnie z zapowiedziami wdrażam prolongaty miejsc na naszym cmentarzu Parafialnym. Opłaty będzie można wnosić od marca do grudnia br. w każdą pierwszą środę miesiąca od godziny 18:00 do 20:00, w biurze parafialnym. Bardzo proszę ażeby wpłat prolongat dokonywać właśnie w środę a nie w piątek – piątki są przeznaczone na bieżące sprawy parafialne.

Jak są naliczane prolongaty?: prolongata wynosi tyle samo co obecne pokładne – czyli 600 zł na 20 lat. Generalnie prawo o cmentarzach  mówi o przedłużaniu prawa do grobu o 20 lat . Natomiast zdaję sobie sprawę, że to jest duża kwota , więc można będzie rozłożyć ją na dwie raty: pierwsza rata 300 zł i w następnym roku  ew. dwóch latach – druga część.  Jak policzyć – czy już należy zapłacić prolongatę: prolongaty należy wnosić za wszystkie miejsca pochówku, które kończą w tym roku 20 lat, tj.: pogrzeb miał miejsce w roku 1999 lub wcześniej. Prolongaty są liczone od miejsca. To znaczy, że grobowiec podwójny ma 2 miejsca i każde osobno się przedłuża.

Drugą sprawą jest podawanie danych dysponentów grobów – czyli osoby, która danym grobem się opiekuje i o danym miejscu decyduje, z którą  będę mógł rozmawiać o sprawach związanych z grobem .

Moi Drodzy – za środki z prolongat troszeczkę musimy zadbać o nasz cmentarz.

To znaczy – musimy wykonać nowe ogrodzenie- bo to, które jest ma swoje lata i już się wali, dach na kaplicy przecieka- musimy naprawić i jeszcze też inne sprawy – ale to w miarę środków.

Dlatego proszę o przyjęcie tego ze zrozumieniem. To jest nasza parafia, nasz cmentarz i nikt za nas o niego nie zadba.