Aktualności Ogłoszenia parafialne

Wniebowstąpienie Pana Jezusa Rok C 29 maj 2022 r.

 1. Kończy się miesiąc maj. Zapraszam na ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe w poniedziałek i wtorek. Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo odbędzie u Państwa Piątków w Oporówku. Jeszcze raz dziękuję wszystkim rodzinom które w swoich domach organizowały te nabożeństwa w niedziele.
 2. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 8.00 w pozostałe dni o godz. 18.00, w niedzielę bez zmian.
 3. W środę zapraszam na spotkanie po mszy św. osoby które w tym roku będą budowały ołtarze na Boże Ciało i na zakończenie oktawy . Trasa procesji będzie następująca : 1 ołtarz przy trzepaku, 2 przy figurze Matki Bożej stawiają rodziny : Stańczuk, Rutkowski, Gajewski 3 przy figurze Serca Jezusowego: Kaczmarek, Kall, Musielak Sergiusz i ostatni przy frontowej bramie do kościoła. Pozostałe dwa ołtarze : nowe i stare bloki .
 4. W środę  od godz. 18.00 do 20.00 będzie można opłacić prolongaty grobów które w tym roku kończą 20 lat i starszych oraz opłaty na utrzymanie cmentarza. Od tego dnia codziennie przez cały miesiąc  przed błogosławieństwem będziemy odmawiać  litanie do NSPJ.
 5. Piątek I miesiąca od godz. 8.00 udam się do chorych z komunią św. Chętnych proszę zgłaszać u mnie. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Podczas niej okazja do spowiedzi św.
 6. Sobota i miesiąca zapraszam na godz. 8.00 do wspólnego wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Matki Bożej , wszelkie bluźnierstwa które człowiek dokonuje względem Jej Niepokalanego
 7. Osoby które zapisały się na pielgrzymkę do Częstochowy 7 VI proszę o podawanie Peselu w celu ubezpieczenia. Drugą część opłaty proszę uzupełnić w autobusie.
 8. Młodzieży która przyjmie Sakrament Bierzmowania 10 VI przypominam o obowiązkowych próbach w kościele Chrystusa Króla w Poniecu 6 i 8 czerwca o godz. 19.00.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Zesłanie Ducha Świętego. Uroczystość ta kończy okres Wielkanocny.
 10. Jeszcze dziś można zapisywać się na pielgrzymkę do Częstochowy.
 11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Grzegorz Lubiejewski st. wolny oraz Natalia Łagódka  wolny zapowiedź I.