Aktualności Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkanocna Rok B 9 maj 2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Dzisiaj na mszy św., o godz. 10.30 dzieci z naszej parafii przystąpiły   do I Komunii św.  Módlmy się za te dzieci i ich rodziny , aby Pan Bóg był w ich domach na pierwszym miejscu. W tym roku, z uwagi na pandemię, nie będzie tzw. Białego Tygodnia.
  2. Dzisiaj na nabożeństwo majowe na godz. 17.00 zapraszam do Oporówka, dp Państwa Poprawskich Wioletty i Jacka. Szczególnie zapraszam dzieci I Komunijne. Podczas tego nabożeństwa wręczę im pamiątki I Komunijne.
  3. W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierali ofiary na dalsze prace remontowe w naszej parafii.
  4. Od 15 maja udaję się na leczenie do Sanatorium. Ponieważ w czasie mojej nieobecności będzie Uroczystość  Bożego  Ciała bardzo proszę, abyście sami się zorganizowali. Liczę tutaj na aktywną pomoc PRD. Prosiłem Pana Marka Kuczę, aby był koordynatorem.  Procesja w Boże Ciało odbędzie się tradycyjną drogą. 1  ołtarz stawiają mieszkańcy nowych bloków; 2 ołtarz stawiają mieszkańcy starych bloków; 3 ołtarz wszystkie rodziny z Grabówca przy figurze Matki Bożej  oraz 4 ołtarz mieszkańcy wioski nr 31 , 32 i 33  przy figurze Serca Pana Jezusa.  Ołtarze na zakończenie oktawy Bożego Ciała stawiają mieszkańcy Oporówka. Jeśli będą jakieś nowe zarządzenia epidemiologiczne – możliwe, że te plany zostaną zmienione.
  5.  W czasie mojej nieobecności msze św. odbędą się tylko w sobotę i niedzielę. Zastępować mnie będą kapłani z parafii Krobia. Tel. do ks. Proboszcza z Krobi, kanonika Sławomira Grośtego 601743627. W razie pogrzebu bardzo proszę o załatwienie terminu z ks. Kanonikiem. Wykopanie grobu z. P. Albertem, natomiast wpis do księgi zmarłych i opłaty bardzo proszę dokonać to ze mną, po moim powrocie.
  6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Jakub Sołtysiak st. wolny zam. Oporowo oraz Gabriela Kasprzak st. wolny zam. Bogdanki zapowiedź III.