Aktualności Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkanocna Rok B 2 maj 2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Od soboty rozpoczęliśmy  miesiąc maj w którym wielbimy  Matkę Bożą odmawiając litanie ku Jej  czci . Zapraszam na nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty / z wyjątkiem czwartku/  w kościele o godz. 18.00 , następnie msza św. W niedzielę o godz. 17.00 w różnych miejscach naszej parafii. Dziś   zapraszam do Państwa Przykłotów Doroty i Marka. W przyszłą niedzielę na godz. 17.00 zapraszam do Państwa Poprawskich Wioletty i Jacka  w Oporówku.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję osobom które w miniony czwartek posprzątały teren wokół kościoła i probostwa.
  2. W przyszłą niedzielę na mszy św., o godz. 10.30 dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii św. Ze względu na Pandemie udział w tej mszy św. w kościele będą mieli tylko dzieci razem z rodzicami. Natomiast pozostali goście i Parafianie będą mogli uczestniczyć na zewnątrz zachowując zasady pandemiczne  , będą włączone głośniki i wystawione  ławki . W środę 6 maja  na godz. 19.00 zapraszam do kościoła dzieci na próbę przed uroczystością.  W sobotę 8 maja na godz. 9.00  zapraszam do spowiedzi dzieci , będzie też drugi kapłan  który  będzie   spowiadał  rodziców , rodzeństwo oraz gości dzieci I – komunijnych.
  3. W poniedziałek będziemy przeżywać Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 8.00 i 10.30.
  4. W środę I miesiąca- od godz. 18.00 do 20.00 na Probostwie będzie można dokonać prolongat grobów które w tym roku mają 20 lat i starszych. Można , też zapłacić na utrzymanie cmentarza. Osoby które w zeszłym roku zapłaciły prolongaty tylko za 10 lat , zgodnie z ustaleniami , proszę o uzupełnienie na następne 10 lat.
  5. W piątek I miesiąca od 8.00 udam się do chorych z komunią św. Chętnych proszę zgłaszać u mnie. O 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00 , następnie msza św. Podczas adoracji okazja do spowiedzi św.
  6. Na bocznych ołtarzach znajdują się maseczki , kto potrzebuje może się w nie zaopatrzyć. Są też do nabycia książeczki „ 31 dni z Maryją”, rozważania na cały miesiąc maj oraz modlitewniki do św. Józefa.
  7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Jakub Sołtysiak st. wolny zamieszkały Oporowo oraz Gabriela Kasprzak st. wolny zam. Bogdanki zapowiedź II.