Aktualności Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu Rok B 14 marzec 2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Trwamy w Wielkim Poście. Wykorzystajmy ten święty czas, czas pokuty i nawrócenia. Droga Krzyżowa w Piątek o godz. 16.30; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 14.00. Codziennie też odmawiamy Nowennę do św. Józefa, którą zakończymy 18 III.
  2. Msze św. w tym tygodniu w środę i czwartek o godz. 8.00 w pozostałe dni tygodnia o 17.00 w niedzielę bez zmian.
  3. Kochani – nadal w praktyce realizujemy przykazanie miłości Boga i Bliźniego. Serdecznie więc  proszę o trwałe środki żywności dla Jadłodajni i noclegowni w Lesznie. Mam nadzieję, że uda nam się jeszcze raz przed świętami zawieźć artykuły żywnościowe dla  potrzebujących.
  4. Dzisiaj przed kościołem będziemy mogli przed kościołem wesprzeć dzieło remontu naszej parafii.
  5. W piątek będziemy przeżywać Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP , opiekuna Pana Jezusa. Św. Józef jest patronem między innymi mężczyzn. W związku z Uroczystością nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na wieczorną mszę św. zapraszam wszystkich a szczególnie mężczyzn naszej parafii. Panowie, będziemy się modlić w Waszych intencjach.   Mam nadzieję, że spotkamy się na wspólnej modlitwie.
  6. Ostatnio w mediach bardzo dużo się mówi na temat życia. Wielu ludzi „bawi” się w Pana Boga i podaje różne terminy dotyczące powstania  nowego życia. Trzeba jednoznacznie stwierdzić, że życie ludzkie zaczyna się od poczęcia a kończy naturalną śmiercią. Każdy katolik powinien to uznawać i wcielać w życie. W związku z zagrożeniami płynącymi od współczesnych decydentów 19 marca w uroczystość św., Józefa rozpoczniemy tydzień modlitw o Ochronę Życia, a zakończymy w Zwiastowanie  NMP , 25 marca 2021 r. Wszystkim którym nie jest obojętna ta sprawa, zapraszam do wspólnej modlitwy. Natomiast Ci którzy z uzasadnionych przyczyn nie będą mogli przybyć do naszego kościoła , bardzo proszę aby w tej intencji modlili się w domu.