Aktualności Ogłoszenia parafialne

3 października – wyjazd do kina na film “FATIMA”.

Moi Kochani !! W niedzielę 3 października 2021 organizuję wyjazd do kina w Gostyniu na film “FATIMA”. Pojedziemy tradycyjnie autobusem, który zatrzyma się w Luboni, Oporówku, Oporowie i Grabówcu. Cena 25 zł – dojazd, powrót i bilet na film. Wyjazd około 14:00. Seans zaczyna się o 15:00. Zapisy będę przyjmował w zakrystii, ewentualnie proszę dzwonić na probostwo( bezpośrednio po Mszy Św. ) lub pisać na messenger. Pieniądze będę zbierał w autobusie. Serdecznie Was zachęcam. Podobno film jest rewelacyjny!!
Jest to nowa produkcja portugalska i USA , mówiąca o wydarzeniach sprzed ponad 100 lat. Jest rok 1917. Świat pogrążony jest w mrokach Pierwszej Wojny Światowej. Do małej portugalskiej wioski Fatimy, podobnie jak do tysięcy miejscowości w całej Europie płyną dramatyczne wieści o tysiącach zabitych. Do domów wracają okaleczeni i pozbawieni nadziei weterani. W takich chwilach łatwo o zwątpienie i załamanie. Właśnie w takich okolicznościach troje dzieci z Fatimy doświadcza niezwykłego spotkania. Ich oczom ukazuje się Matka Boża, by przekazać im przepowiednie dla świata. Relacje dzieci z tego wydarzenia spotykają się z wielkim sceptycyzmem zarówno osób świeckich jaki i przedstawicieli Kościoła.
Nikt nie traktuje poważnie dziecięcych opowieści. A jednak wieść o cudownych wydarzeniach w Fatimie roznosi się coraz dalej. Tysiące pielgrzymów przybywają do wioski, a cud fatimski zaczyna odmieniać ich losy, wywierając przemożny wpływ także na instytucję Kościoła i na cały świat.
 
https://www.youtube.com/watchv=2qa0LMSW4XE&ab_channel=RafaelFilm